W piątek 8 września oraz w sobotę 9 września miało miejsce rozpoczęcie roku szkolnego w Polskim Programie Katechetycznym oraz w Polskiej Szkole św. Maksymiliana Marii Kolbe, działającej przy naszej parafii Maryi Rozwiązującej Węzły w Chicago.

Dzieci podzielone są na grupy i mają zajęcia odpowiednio w piątki i soboty. Mszy Świętej przewodniczył gość z Polski, ks. Marek Jeziorański (wykładowca z KUL). Podczas Eucharystii uczniowie pięknie włączali się w śpiew prowadzony przez s. Karolinę.

Polski Program Religijny poprzedza zajęcia w szkole, dlatego razem świętujemy początek roku szkolnego. Za Program Religijny odpowiedzialna jest s. Anna Strycharz. W gronie jedenastu katechetów posługują nasze siostry: s. Karolina Szymkowiak (katechizuje klasy licealne), s. Anna Kalinowska (przygotowuje dzieci do pierwszej spowiedzi i komunii świętej), s. Anna Strycharz (przygotowuje młodzież do bierzmowania). We wrześniu rozpoczynamy także zajęcia w grupach parafialnych: Schola „Wicherki”, Dziecięca Grupa Różańcowa i Grupa Koronkowa, Ministranci, Grupa Młodzieżowa.

Polecajmy Bogu przez wstawiennictwo Maryi nowy rok katechetyczny i szkolny.

Zdjęcia