March break to tygodniowa przerwa marcowa od nauki w szkołach kanadyjskich w prowincji Ontario. Siostry z Mississauga na różne sposoby uatrakcyjniły dzieciom ten czas.

W parafii św. Kazimierza w Toronto s. Weronika Marońska wraz z o. Zbigniewem Halembą OMI zorganizowała dla najmłodszych Polaków półkolonie pt.: „Kolory Misji”. Dzieci spotkały się z misjonarzami z różnych kontynentów.

Przedstawicielem Azji był pochodzący z Indii o. John Bosco OMI, o misjach w Afryce opowiedział o. Jan Kobzan OMI, który przed przybyciem do Kanady pracował 34 lata
w Kamerunie. Siostry Klawerianki przedstawiły, na czym polega misja ich Zgromadzenia, a jedna z Sióstr podzieliła się doświadczeniem z posługi na wyspie Tonga. Wspomnieniami z pracy wśród Polonii w Europie podzieliła się s. Halina Pierożak. Dzieci miały okazję razem z s. Weroniką uczestniczyć w modlitwie oraz w wielu zabawach i grach aktywizujących.

S. Margaret Romanowska, która na co dzień prowadzi domowe przedszkole w Mississauga, w ciekawy sposób zorganizowała dla maluchów Dzień Świętego Patryka. Jak można zauważyć na zdjęciach, w przedszkolu dominował zielony kolor. Dzieci poznały symbol koniczyny świętego Patryka, a przede wszystkim postać świętego biskupa.

S. Halina Pierożak wraz z dziećmi z Chórku „Jubileusz 2000”działającego przy parafii św. Maksymiliana Kolbe oraz z ich rodzicami uczestniczyła w wyjazdach integracyjnych w Science Centre w Toronto oraz na Bubble Force w Mississauga. Obydwa spotkania wszystkim uczestnikom sprawiły wiele radości i były okazją do wypoczynku oraz zacieśniania więzów wspólnotowych.

Zapraszamy do oglądania zdjęć z tych wydarzeń:

Kolory Misji w Parafii św. Kazimierza

Dzień Świętego Patryka w Przedszkolu

Bubble Force w Mississauga i

Science Centre w Toronto