Marian Valley to wyjątkowe miejsce na mapie religijnej Queensland. W tej dolinie w rejonie Mt. Tamborine, ok. 90 km na południe od Brisbane, ojcowie paulini stworzyli miejsce, gdzie wśród przyrody i z dala od zgiełku świata można łatwiej spotkać się z Bogiem.

Już po raz drugi w tym miejscu Siostry Misjonarki pracujące w Brisbane zorganizowały 4-dniowe rekolekcje dla polskiej wspólnoty parafialnej z Bowen Hills i Gold Coast. Od 14 do 18 listopada grupa 15 osób mogła wspólnie z siostrami modlić się, uczestniczyć w konferencjach i codziennej Eucharystii oraz budować wspólnotę, która radowała się obecnością każdego z uczestników. Tematyką tych rekolekcji było poznanie głębi i daru, jakim jest każda Msza św., nie zabrakło więc także czasu na pytania i dyskusję na tematy związane z liturgią, Kościołem i wiarą.

Pierwszego dnia dołączył do uczestników ks. Grzegorz Gaweł SChr, w kolejnych dniach rekolektanci cieszyli się z obecności i daru Eucharystii sprawowanego, specjalnie dla uczestników tych rekolekcji w języku polskim, przez o. Jeremy Santoso OSPPE, paulina posługującego na co dzień w Marian Valley.

Zdjęcia