15 sierpnia 2023 r. kolejne Siostry Misjonarki: s. Dominika Ruta MChR, s. Aneta Szkarłat MChR i s. Monika Radecka MChR potwierdziły swoje TAK Jezusowi, składając wieczystą profesję zakonną.

Ślubowanie rad ewangelicznych czystości, ubóstwa i posłuszeństwa na wieczność miało miejsce podczas Eucharystii w kościele parafialnym w Morasku. Uroczystej Mszy św. przewodniczył ks. Adam Nita, proboszcz parafii katedralnej w Tarnowie, gdzie jako siostry od 25 lat jesteśmy obecne i posługujemy na placówce.

Bezpośrednim przygotowaniem do tego wielkiego święta Zgromadzenia była wieczorna modlitwa Zawierzenia przed Najświętszym Sakramentem poprzedniego dnia, a w poranek samej uroczystości Wniebowzięcia NMP – różaniec w intencji naszych sióstr na nowy etap w ich życiu. Tuż przed Eucharystią rodzice sióstr składających śluby obdarzyli córki darem swojego błogosławieństwa.

Siostrom Dominice, Anecie i Monice w ich radosnym przeżywaniu ślubów towarzyszyli krewni i przyjaciele, przyjechali bliscy kapłani oraz siostry z placówek polskich i zagranicznych.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z uroczystości i, jak zawsze przy podobnych okazjach, prosimy o modlitwę za siostry wieczystki o wierność powołaniu i świętość.

Zdjęcia