W ostatni weekend maja, 26-28.05.2023 r., gościłyśmy w Morasku rodziny sióstr misjonarek, przybyłe na pierwsze w tym roku zorganizowane specjalnie dla nich spotkanie. Z wielu stron Polski, a tym razem także z zagranicy do Poznania-Moraska przyjechało się ok. 30 osób.

Razem z siostrami obecnymi w domu głównym nasi bliscy krewni, przeważnie rodzice i rodzeństwo, uczestniczyli we wspólnej modlitwie, spotkaniach rekreacyjno-integracyjnych, a także w konferencjach prowadzonych przez zaproszonych kapłanów: ks. Ryszarda Szymanika SChr oraz ks. Tadeusza Winnickiego SChr. To właśnie konferencje i homilie zaproszonych księży chrystusowców nadawały główny ton spotkania i wplatały się w temat weekendu, który brzmiał: „Maryja – Matka Kościoła. Ta, która wspiera i ochrania”.

Miesiąc maj jak zawsze zaprasza do zgłębiania Osoby najpiękniejszej z Matek – Maryi. Dzień 26 maja przypomniał nam też o naszych Mamach, tych żyjących i tych, które już od nas odeszły. Z tej okazji obecne na spotkaniu Mamy usłyszały miłe słowa życzeń i wdzięczności od swoich córek. Niespodzianką dla wszystkich był wzruszający filmik, na którym jednej z naszych sióstr udało się zebrać i pokazać sporą liczbę zdjęć naszych Mam z młodości.

Nad całością dobrej, radosnej atmosfery całego spotkania czuwała s. Alicja Wenc, wikaria generalna. Dziękujemy wszystkim drogim Gościom za serdeczność, którą się z nami dzielili, i zapraszamy już dziś na kolejny raz do Moraska. 

Zdjęcia