W sobotę 13 maja do pięknie położonego Pasierbca przyjechało 2300 dziewczynek, które należą do Dziewczęcej Służby Maryjnej. Towarzyszyło im 50 kapłanów, 40 sióstr i wielu świeckich opiekunów. 

Dziewczynki raz w roku spotykają się na diecezjalnej pielgrzymce, w tym roku padła rekordowa liczba uczestniczek. Dziewczęca Służba Maryjna diecezji tarnowskiej skupia w poszczególnych parafiach dziewczęta, które swoim życiem i postępowaniem chcą naśladować Maryję oraz nieść radość w każde miejsce, do którego się udadzą. Pod okiem Księży, Sióstr, Opiekunów i Przewodniczek pogłębiają swoją wiarę oraz rozwijają różnorodne zdolności.

Z dekanatu Tarnów-Południe (z Parafii Katedralnej, z Tarnowca, z Łękawki i par. Miłosierdzia Bożego w Tarnowie) do Pasierbca pojechało wspólnie 40 dziewczynek wraz z opiekunami, w tym z s. Agnieszką Lampasiak MChR. Tam uczestniczyli w Eucharystii sprawowanej pod przewodnictwem ks. biskupa Leszka Leszkiewicza. Podczas Eucharystii ksiądz biskup pobłogosławił i posłał do posługi ponad setkę nowych przewodniczek, które w tym roku  przygotowywały się do tej roli podczas specjalnego kursu. Po Mszy odmówiono różaniec, a na koniec nie mogło zabraknąć integracyjnych tańców.

Zdjęcia