Jak co roku w maju, wspólnota sióstr misjonarek domu głównego przeżywała radość uczestniczenia we Mszy Świętej prymicyjnej naszych braci z Towarzystwa Chrystusowego. Poranną Eucharystię 18 maja, dwa dni po swoich święceniach, odprawiali u nas ks. Dominik Bieniek SChr i ks. Krzysztof de Bruijn SChr.

Koncelebrowali ks. Matei Catargiu SChr, proboszcz, i ks. Tomasz Mikulak SChr, kapelan.

We Mszy św. prymicyjnej specjalny wymiar ma końcowe błogosławieństwo, za które można uzyskać odpust zupełny. Księża neoprezbiterzy udzielili indywidualnego błogosławieństwa obecnym kapłanom i nam siostrom poprzez nałożenie rąk.

Świętowanie miało swój dalszy ciąg w refektarzu, gdzie s. Magdalena Wielgus, przełożona domu, złożyła gościom w imieniu wspólnoty życzenia i zapewniła o modlitwie, na którą mogą w swoim kapłańskim posługiwaniu zawsze liczyć.

Oprócz ks. Dominika i ks. Krzysztofa, 16 maja w katedrze poznańskiej święcenia prezbiteratu z rąk abp. Stanisława Gądeckiego, przyjęli również ks. Piotr Biber SChr i ks. Grzegorz Brzozowski–Zabost SChr. Tego samego dnia na diakonów zostali wyświęceni Alexander Łakomy i Bohdan Prysiarzny. Cała uroczystość udokumentowana jest w artykule na stronie Towarzystwa Chrystusowego.

Zdjęcia