Wiara i nauka wcale nie musi być nudna. Wiedzą to ci, którzy fascynują się jej różnymi dziedzinami. Jednak najpierw w takich osobach należało rozbudzić ciekawość świata, nauki i miłości do Pana Boga. A najlepiej zrobić to już w dzieciństwie. I nie ma w tym nic trudnego.

Wiedzą o tym dzieci z Akademii Młodego Polaka działającej przy parafii MB Królowej Polskich Męczenników w Warszawie. W minioną sobotę tematem przewodnim ich spotkania była myśl św. Jana Pawła II z encykliki Fides et ratio: „Wiara i rozum są jak dwa skrzydła, na których duch ludzki unosi się ku kontemplacji prawdy”. 

Również w sobotę 18 marca odbyła się kolejna katecheza Dobrego Pasterza dla dzieci w wieku przedszkolnym prowadzona przez s. Małgorzatę Michalik przy parafii MB Królowej Polskich Męczenników. Potrzebą dziecka jest aktywność. Cały materiał tego spotkania odpowiadał tej potrzebie poznawania rzeczywistości wszystkimi zmysłami, doświadczaniu i własnej aktywności ale nade wszystko nawiązywaniu relacji z Jezusem, który do końca wypełnił wolę swojego Ojca.

Zdjęcia z Akademii

Zdjęcia z Katechezy