W najbliższe wakacje, a dokładnie od 21 do 28 lipca 2023 r. odbędzie się XI Spotkanie Młodzieży Polonijnej. Rozpocznie się ono w piątek 21 lipca o godz. 15.00 w domu głównym Zgromadzenia Sióstr Misjonarek w Poznaniu – Morasku. Zakończy się natomiast tydzień później 28 lipca w Krakowie. 
 
Czym są Spotkania?
 
Spotkania Młodzieży Polonijnej organizowane przez Siostry Misjonarki Chrystusa Króla dla Polonii mają już 10-letnią tradycję. Gromadzą młodzież polonijną, która pragnie wzrastać w wierze, a także budować relacje oparte na wartościach chrześcijańskich.
 
Pierwsze spotkanie odbyło się w roku 2011. Od tego czasu co roku spotykamy się pod koniec lipca w domu głównym naszego Zgromadzenia w Poznaniu – Morasku. Tam przez kilka dni przez warsztaty, modlitwę i zabawę poznajemy się nawzajem i tworzymy wspólnotę Młodzieży Polonijnej. Następnie wyruszamy w drogę, poznając kolejne zakątki naszego kraju... chcemy w tym czasie poznać także piękno i bogactwo Polski.
 
Dlaczego warto uczestniczyć w Spotkaniu?
 
Nasze spotkania to czas modlitwy, doświadczania i pogłębiania swojej wiary, czas spotkań z młodymi, którzy mieszkają w różnych zakątkach świata, a łączy ich przywiązanie do Boga i naszej Ojczyzny.
 
Oprócz wakacyjnych spotkań spotykamy się także w ciągu roku (zazwyczaj na przełomie lutego i marca) na Weekendowym Spotkaniu Młodzieży Polonijnej. Do tej pory spotkania odbyły się we Francji, w Niemczech, a w tym roku duszpasterskim spotykaliśmy się w Belgii, w Rixensart, o czym niedawno pisałyśmy TUTAJ.
 
Kontakt i zgłoszenia
 
Jeśli chcesz wziąć udział w spotkaniach, zapraszamy Cię do kontaktu. Zapisz się, przyjedź, zobacz, przeżyj…
 
Zgłoszenia przyjmuje s. Anna Muszyńska MChR: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 
SMPMorasko2023 zaproszenie