W pierwszą niedzielę września, po odpuście ku czci św. Jana Chrzciciela, odbył się na placu przy kościele w Morasku doroczny Festyn parafialny. Wydarzenie przyciągnęło bardzo wiele rodzin z parafii i innych dzielnic Poznania. Liczne atrakcje sprawiły dużo radości przede wszystkim dzieciom, jednak i starsi od nich spędzili czas w świetnej atmosferze zabawy i rozmów.

Na najmłodszych czekały m.in.: quiz biblijny, zadania sprawnościowe, eksperymenty z fizyki, malowanie twarzy, pompowana zjeżdżalnia czy kontakt z konikami i alpakami. Dorośli mieli możliwość korzystania z różnych stanowisk oferujących naturalne produkty, a wszyscy bawili się przy dobrej muzyce oferowanej przez osoby zaangażowane na co dzień w muzykę liturgiczną.

Jak zawsze przy tej okazji nie zabrakło aukcji obrazów oraz fantów, za które można było wygrać cenne nagrody, ufundowane przez parafian. I w tym roku siostry wygrały niejedno…, łącznie z główną nagrodą, którą był rower.

W organizację wydarzenia zaangażowanych było wiele osób, w tym przede wszystkim ks. proboszcz Matei Catargiu SChr, liczni parafianie i siostry misjonarki.

Zdjęcia