W niedzielę 7 listopada, w kościele pw. Przemienienia Pańskiego w Płotach obchodzono jubileusz 40-lecia naszej posługi w płotowskiej parafii. Z tej okazji wraz z Pzełożoną Generalną s. Ewą Kaczmarek MChR przybyło wiele sióstr, które na przestrzeni lat posługiwały na tej ziemi.

Uroczystej Mszy Świętej dziękczynnej przewodniczył Wikariusz Generalny Towarzystwa Chrystusowego ks. Bogusław Burgat SChr wraz z byłymi proboszczami parafii. W homilii  ks. Bogusław przypomniał, ile dobra stało się udziałem sióstr Misjonarek, które przybyły do parafii 20 sierpnia 1981 roku. Była to okazja do wspólnotowego spotkania sióstr, jak również wspomnień z Parafianami. Na zakończenie Eucharystii głos zabrała Matka Ewa, dziękując obecnemu proboszczowi i Parafianom za więź, jaka łączy Zgromadzenie Misjonarek Chrystusa Króla z Parafią Płoty. Podziękowała także za ciepłe przyjęcie i sprawienie, że Płoty i parafia stały się domem dla wielu sióstr zakonnych, które w ciągu 40 lat w niej służyły. Do Płot wracają zawsze z uśmiechem i ciepłym sercem, którego część na zawsze związała się z płotowską parafią.

W obecnym czasie obchodzimy także rok św. Józefa, który jest Patronem naszego Zgromadzenia, dlatego po wyjściu z kościoła każdy otrzymał pamiątkowy obrazek z Jego wizerunkiem i modlitwą za rodziny.

Dalsze świętowanie odbyło się w sali w Szkole Podstawowej nr 2, gdzie siostry od wielu lat pracują. Spotkanie to było okazją do wspomnień, gdyż Siostry i księża mogli zobaczyć zdjęcia i poczytać kroniki placówkowe.

Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek przyczynili się do organizacji tej uroczystości.  

Zdjęcia