W miniony weekend 25-27 listopada nasze siostry nowicjuszki wraz z s. Angeliką, s. Anną i s. Zofią tradycyjnie odwiedziły Polską Wspólnotę Katolicką w Brukseli na zaproszenie o. proboszcza Władysława Walaszczyka OMI. 

Siostry już w piątek spotkały się z grupą młodzieżową Niniwa, której duszpasterzem jest o. Andrzej Lachowski OMI. W sobotę poszły do polskich szkół, w których uczą s. Agata, s. Aleksandra i s. Karolina, posługujące na co dzień wśród Polonii. W polskiej szkole im. Jana Pawła II przy Ambasadzie RP w Brukseli z siedzibą przy Polskiej Wspólnocie Katolickiej siostry poprowadziły lekcję dla starszych klas, poruszającą temat marzeń i kilku wskazówek pomagających podejmować dobre decyzje życiowe. 

Natomiast s. Zofia i s. Daria spotkały się z dziećmi, które uczy s. Karolina w szkole w Jette.

W niedzielę nowicjuszki dzieliły się swoim świadectwem powołania i rozdawały symboliczne świeczki woskowe, które przez cały rok siostry w Morasku przetapiały z paschałów, a które w tym czasie Adwentu mają przypominać nam o potrzebie czuwania. 

Dziękujemy za każde spotkanie, życzliwe przyjęcie nas przez oo. Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej i przez naszych kochanych rodaków. 

Zdjęcia