W dniach 25 – 28 czerwca, na zaproszenie Polskiej Wspólnoty Katolickiej w Brukseli gościliśmy w naszych progach niesamowitych gości – piętnastoosobową Scholę Kościoła Mariackiego z Krakowa, której dyrygentem jest Marcin Wasilewski – Kruk.

Centralnym wydarzeniem pobytu Zespołu było towarzyszenie i aniamcja muzyczna Uroczystości Bierzmowania 150 młodych ludzi z naszej Wspólnoty w Brukseli. Mszy św. przewodniczył Ks. Eric Vancraeynest, delegat miejscowego Biskupa dla Duszpasterstw Obcojęzycznych oraz Ks. Damian Kopytto OMI Koordynator Duszpasterstwa Polskiego w Królestwie Belgii.

W kolejnych dniach Nasi Goście włączyli się również w niedzielną celebrację Mszy Św. oraz przeprowadzili warsztaty dla osób śpiewających w naszym duszpastrestwie.

Był czas na wspólną modlitwę, spotkanie przy posiłkach oraz zwiedzanie okolicznych miejscowości (Brugia, Leuven) a także krótki pobyt nad belgijskim morzem.

Organizacja pobytu Scholi Mariackiej w Brukseli była możliwa również dzięki gościnności miejscowej Polonii.

Wszystkim dziękujemy za radość niecodziennego spotkania i przeżywania liturgii przy śpiewie, jednoczącym serca i umysły wiernych!

Zdjęcia