25 czerwca zorganizowałyśmy piknik dla rodziców i dzieci uczęszczających do Domowego Przedszkola w Manchester. Rozpoczęliśmy Mszą świętą o godzinie 12.00, której przewodniczył ks. Wojciech Rożdżeński, natomiast Słowo skierował do nas ks. Bogusław Burgat, przybliżając prawdę o obecności Maryi w życiu każdego człowieka, w sposób szczególny w rodzinie na emigracji.

Bezpośrednio po Eucharystii udaliśmy się do ogrodu, gdzie rozpoczął się czas wspólnej zabawy i grillowania. Korzystając z okazji, iż byliśmy w większości obecni, wręczyłyśmy dyplomy i drobny upominek dzieciom, które tak dzielnie podejmują drogę codziennego zdobywania wiedzy i umiejętności. Podziękowałyśmy także księdzu Prowincjałowi Wojciechowi za życzliwość i możliwość zorganizowania imprezy na terenie posesji.

Niedawno świętowałyśmy pierwszy rok pracy przedszkola, a już jest to nasze drugie zakończenie roku, przeżywane wspólnie z rodzinami i dziećmi. Czas działa na korzyść, a zadowoleni rodzice polecają nas następnym, dzięki czemu mamy wypełniona listę dzieci na następny rok.

Każde takie spotkanie jest źródłem radości i wzajemnego poznawania się, poza salą przedszkolną. Rodzice zaangażowali się w przygotowanie spotkania, przygotowali coś na grilla sałatki, ciasta itp. Gościłyśmy także Anię, opiekunkę do dzieci z Manchester, która świetnie animuje zabawy dla dzieci i co widać na zdjęciach dzielnie smaży mięso.

Nie sposób wymienić wszystkich atrakcji, ale jednym słowem było mega dużo radości i ciężko było się rozejść. Zatem czekamy na następne spotkania, a na pewno będą.

Po zakończeniu grilla pojechałyśmy jeszcze do naszej absolwentki Julii, która z powodu choroby nie mogła być z nami. Wręczyłyśmy jej prezent i czapkę graduacyjną, życząc, by szkoła była dla niej miejscem radosnego zdobywania wiedzy.

Zdjęcia