Ostatnie miesiące w Parafii Bożego Miłosierdzia w Manchester obfitowały w liczne wydarzenia. Uroczystością Pierwszej Komunii Świętej rozpoczęliśmy miesiąc maj.

Do swego serca Pana Jezusa po raz pierwszy przyjęło pięćdziesięcioro dzieci, które wraz z rodzicami i najbliższymi celebrowali ten wielki dzień na Mszy Świętej o godzinie 13.00.

Trwając w obchodach 75-lecia istnienia naszej Parafii, 22 maja dzięki współpracy ludzi o wielkim sercu, zorganizowany został Festyn Rodziny, podczas którego najmłodsi parafianie wraz ze swymi rodzicami, mieli okazję uczestniczyć w licznych konkurencjach, tańcach i zabawach, a także skorzystać z pyszności przygotowanych przez znakomitych ,,parafialnych kucharzy’’.

Nie zabrakło także uczty dla ducha, ponieważ od 6 do 8 czerwca odbyły się rekolekcje, które prowadził o. Adam Szustak. Wspólna Eucharystia i konferencje o. Adama zgromadziły pokaźną Polonię z Manchester i okolic.

Mimo zbliżających się wakacji, poszczególne grupy i wspólnoty parafialne nie tracą ducha i regularnie spotykają się podczas swoich spotkań formacyjnych. Końcem czerwca odbył się Dzień Wspólnoty Domowego Kościoła oraz ostatnia już przed wakacjami katecheza ,,Skarby w Niebie”, prowadzona przez panią Agnieszkę.

Uroczystość Bożego Ciała zwieńczyła czerwcowy miesiąc, a dzięki Bożemu błogosławieństwu i brakowi deszczu, który w Anglii jest tak powszechny, mogliśmy udać się w procesji Eucharystycznej wokół kościoła, by uwielbiać naszego Pana i prosić o potrzebne łaski dla wszystkich parafian.

Jedną z najważniejszych akcji, która została podjęta przez grono naszych parafian jest zbiórka pieniędzy na chorą na SMA Weronikę, więcej informacji na ten temat można uzyskać na stronie internetowej: https://www.facebook.com/WeronikaManchester - SERDECZNIE ZAPRASZAMY. Możesz zostać ANIOŁEM WERONIKI!

Zdjęcia (Parafia Bożego Miłosierdzia – Manchester)