Wielki Post to szczególny czas odnawiania i pogłębiania relacji z Chrystusem, dlatego nasze siostry - s. Angelika wraz z dwoma siostrami nowicjuszkami: s. Moniką i s. Anią - od 12 do 17 marca prowadziły rekolekcje dla dzieci i młodzieży w parafii Polskiej Misji Katolickiej w Aulnay sous Bois we Francji, prowadzonej przez Księży Chrystusowców, której proboszczem jest ks. Jarosław Koch SChr.

Rekolekcje rozpoczęły się w piątek wspólnym nabożeństwem Drogi Krzyżowej oraz nauką rekolekcyjną głoszoną w kościele. W sobotę odbywały się kolejne spotkania z poszczególnymi grupami wiekowymi w salce parafialnej. W niedzielę podczas porannych Mszy Świętych siostry zapoznały parafian z duchową inicjatywą „Kręgów modlitwy”, których członkowie modlą się za Polaków przebywających poza granicami Ojczyzny. 

Po południu siostry najpierw spotkały się na nauce rekolekcyjnej z dziećmi w salce, gdyż podczas Mszy Świętej jedna z grup dzieci kończyła swoje rekolekcje, druga grupa natomiast kończyła je w środowymi katechezami. 

Kontynuacja spotkań z nauką dla młodzieży odbywała się wieczorami na platformie ZOOM, natomiast w środę miała miejsce adoracja w kościele zwieńczająca całość rekolekcji, gdzie każdy mógł spotkać się z Jezusem w Najświętszym Sakramencie. Adorację przygotowały siostry wraz z parafianami, którzy upiększyli ją swoim śpiewem i grą na instrumentach. 

Francja to ziemia wielu świętych, dlatego ks. proboszcz z kilkoma parafianami zorganizowali pielgrzymkę do Sanktuarium Dusz Czyśćcowych w Montligeon oraz Lisieux, gdzie jest Bazylika św. Tereski od Dzieciątka Jezus, będącej jedną z patronek naszego Zgromadzenia. 

Ponadto siostry nawiedziły Bazylikę Sacre Coeur oraz Kaplicę Matki Bożej od Cudownego Medalika. 

Dziękujemy za zaproszenie księdzu Jarosławowi, który tak serdecznie ugościł siostry w parafii oraz wszystkim parafianom, którzy tak życzliwie nas przyjęli. Dziękujemy każdemu za okazane serce i zapewniamy, że składamy Wasz wszystkich w kochającym Sercu Jezusa. 

Zdjęcia