15.09.2008 r. Inauguracja Roku Jubileuszowego
Uroczysta Eucharystia o godz. 11.00 w Sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie pod przewodnictwem Przełożonego Generalnego Towarzystwa Chrystusowego, ks. Tomasza Sielickiego, z udziałem licznie zgromadzonych Sióstr Misjonarek i Księży Chrystusowców.

Homilia księdza arcybiskupa Stanisława Gądeckiego wygłoszona w czasie Eucharystii dziękczynnej podczas centralnych obchodów Jubileuszu 50-lecia Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Chrystusa Króla dla Polonii Zagranicznej dnia 14 lipca 2009 roku
 
Wszystko dla Boga i Polonii

List Sekretariatu Stanu Solicy Apostolskiej skierowany na ręce przełozonej generalnej, M. Edyty Rychel MChR z okazji Jublileuszu 50 lat istnienia Zgromadzenia: "Wielebna Matko, Jego Świątobliwość Benedykt XVI, poinformowany o obchodach 50-lecia istnienia Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Chrystusa Króla dla Polonii Zagranicznej, jednoczy się w dziękczynnej modlitwie.

Tym razem spotkałyśmy się w Mediolanie. Już w piątek 13 marca mediolańska wspólnota z radością przyjęła pod swój dach siostry z Bolonii i Turynu. Wieczorna rekreacja była okazją do podzielenia się doświadczeniami, trudnościami a także tym, co cieszy w naszej codziennej posłudze. W sobotę przeżywałyśmy wspólny, kwartalny dzień skupienia. Ubogacił go swoją posługą kapłańską i wygłoszoną konferencją franciszkanin o. Albert.