Ojciec Ignacy Posadzy, Założyciel Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Chrystusa Króla dla Polonii Zagranicznej urodził się 17 lutego 1898 roku w Szadłowicach koło Inowrocławia. Po ukończeniu szkoły podstawowej rozpoczął naukę w Gimnazjum im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu. W 1917 roku młody Ignacy zgłosił się do Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu. Studia filozoficzne i teologiczne odbywał w Münster i Fuldzie.

28 grudnia 2017 r. w Radiu Maryja rozpoczęła się emisja wydanego przez nasze Zgromadzenie audiobooka „Przez Tajemniczy Wschód”. Materiał powstał na podstawie napisanej przez Ojca Ignacego książki o tym samym tytule; czyta ją p. Dariusz Kowalski. Poszczególne odcinki emitowane będą w ramach audycji „Lektura duchowa” od poniedziałku do piątku (z wyjątkiem świąt) o godz. 14.30.

W domu macierzystym Zgromadzenia Sióstr Misjonarek w Poznaniu mieści się Sala Pamięci Ojca Ignacego oraz Sala Zgromadzenia. W części poświęconej naszemu Założycielowi zgromadzone są pamiątki po Słudze Bożym: m. in. zdjęcia, książki, które czytał i wydał, notatki, szaty i paramenta liturgiczne, rzeczy osobiste i wiele innych ciekawych przedmiotów.