Wiadomości ze świata

 

W dniach 26/28 lutego 2016 r. odbyły się w Holly, MI, rekolekcje zamknięte w nurcie Lectio Divina pt. „Ojcze nasz”, które poprowadziły siostry Wioletta i Beata Kołtun. Pomocą sakramentalną służył ks. Michał Skiba. W rekolekcjach wzięło udział 20 osób z parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Sterling Hts, MI. Pochylaliśmy się nad treścią słów modlitwy „Ojcze nasz”, której nauczył nas Jezus. Doświadczaliśmy tęsknoty Ojca za nami i naszej tęsknoty za Nim.

Podczas Wielkiego Postu w parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Sterling Hts, Michigan rozpoczęła się duchowa adopcja Postulantek i Nowicjuszek z naszego Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Chrystusa Króla. Jest to szczególna modlitwa o łaskę wierności i wytrwałości w służbie Bożej oraz o dobre przygotowanie do ślubów zakonnych. Osoby, które podjęły się tego zadania, wybrały konkretną siostrę, by otoczyć ją modlitwą. Adopcja będzie trwała cały rok.

„Wszyscy bawią się wspaniale, jak co roku w karnawale.” Bal karnawałowy dla  przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Tak też było u nas. W dniu 6.02.2016r. w Przedszkolu Dobrego Pasterza w Bloomingdale w Stanach Zjednoczonych odbył się bal karnawałowy. Tego dnia już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, królewny, delikatne motylki, rycerzy, policjantów,...  nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci.

Na sali podczas pląsów robiło się kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia.