Wiadomości ze świata

 

W pierwszą niedzielę Adwentu, w domu sióstr przy parafii św. Konstancji odbył się adwentowy dzień skupienia dla młodzieży, przygotowany przez s. Annę Błauciak. Temat skupienia brzmiał MOJE IMIĘ W SERCU BOGA. Na program skupienia złożyły się konferencja oraz Eucharystia oprawiona pięknym śpiewem scholi prowadzonej przez s. Klaudię Radzewicz w parafii św. Jacka.

W niedzielę 12 listopada po Mszy św. odbyło się spotkanie, podczas którego dzieci robiły lampiony. Od kilku lat w parafii św. Ferdynanda po Mszy św. szkolnej jest spotkanie Ziarno, na którym dzieci rozwijają swoje talenty artystyczne. Na listopadowym spotkaniu zostały dekorowane lampiony, które będą służyły najmłodszym na Mszach św. roratnich.

14 listopada w Katolickim Radiu Rodzina w Toronto odbyła się audycja radiowa z udziałem naszej siostry Karoliny Szymkowiak. W studio radiowym s. Karolina mówiła o Apostolacie Złotej Róży (jej członkowie są widoczni na zdjęciu), dzieliła się historią swojego powołania, jak też pracy apostolskiej w Polsce, a potem w Kanadzie wśród Polaków w parafii św. Maksymiliana w Mississauga.