Wiadomości ze świata

 

1 kwietnia w Brampton w Kanadzie s. Bogusława błądek zaprosiła do przedszkola dzieci i młodzież na warsztaty plastyczne. Tym razem młodzi plastycy zmierzyli się z atrystycznym wyzwaniem, by projektować i wykonać dekoracje wielkanocne. Efekty ich pracy były imponujące. Na życzenie dzieci i młodzieży s. Bogusława jeszcze w sobotę 8 kwietnia przeprowadzila warsztaty plastyczne.

Na przełomie marca i kwietnia nasza Parafia i Polska szkoła św. Jakuba w Chicago przeżywały rekolekcje wielkopostne. Konferencje dla dzieci, młodzieży i dorosłych wygłosił ks. Krzysztof Kłos, który przyjechał do nas z Polski, z Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej. Ksiądz Krzysztof oczarował wszystkich pięknym śpiewem i grą na gitarze.

„Kłaniamy Ci się Panie Jezu Chryste i błogosławimy Tobie, żeś przez krzyż i mękę Swoją świat odkupić raczył…” Wielkopostne Nabożeństwo Drogi Krzyżowej, to piękne spotkanie z Jezusem niosącym krzyż na Kalwarię, gdzie oddał Swe życie za ciebie i za mnie - grzeszników, których Bóg ukochał do tego stopnia, że poświęcił za nas własnego Syna.