Wiadomości ze świata

 

W niedzielę 12 listopada po Mszy św. odbyło się spotkanie, podczas którego dzieci robiły lampiony. Od kilku lat w parafii św. Ferdynanda po Mszy św. szkolnej jest spotkanie Ziarno, na którym dzieci rozwijają swoje talenty artystyczne. Na listopadowym spotkaniu zostały dekorowane lampiony, które będą służyły najmłodszym na Mszach św. roratnich.

14 listopada w Katolickim Radiu Rodzina w Toronto odbyła się audycja radiowa z udziałem naszej siostry Karoliny Szymkowiak. W studio radiowym s. Karolina mówiła o Apostolacie Złotej Róży (jej członkowie są widoczni na zdjęciu), dzieliła się historią swojego powołania, jak też pracy apostolskiej w Polsce, a potem w Kanadzie wśród Polaków w parafii św. Maksymiliana w Mississauga.

W Newark w Stanach Zjednoczonych Święto Odzyskania Niepodległości świętowałyśmy dwa dni. Najpierw w sobotę klasa ósma wraz z wychowawczynią - s. Genowefą przygotowała podniosłą akademię, w której zaakcentowany był udział ochotników ze Stanów Zjednoczonych w Błękitnej Armii. Uczniowie stanęli na wysokości zadania, ich śpiewy i recytacje wywołały łzy w oczach wielu rodziców, a wychowawczyni była niezwykle dumna ze swoich wychowanków.