Wiadomości ze świata

 

1 lutego, w Wigilię święta Ofiarowania Pańskiego w katedrze w Phoenix w USA (pw. św. Szymona i Judy Tadeusza) Księża i Bracia Zakonni oraz  Siostry z 11 różnych Zgromadzeń odnowili swoje śluby zakonne. Mszy świętej przewodniczyli: Biskup Thomas Olmsted oraz Biskup Eduardo Nevares. Uroczystości rozpoczęły się procesją ze świecami. Homilię wygłosił Ordynariusz Diecezji, ks. bp Thomas Olmsted.

Jasełka to widowisko przedstawiające narodzenie Chrystusa. Ich nazwa wywodzi się od staropolskiego słowa „jasło”, oznaczającego żłób, bo Jezus narodził się w żłobie, w stajni. Mimo tego staropolskiego słowa, tradycja jasełek nie pochodzi z Polski, ale z Włoch. Przedstawienia o tematyce związanej z Bożym Narodzeniem z udziałem ludzi i zwierząt zainicjował święty Franciszek z Asyżu. 

Dzień Życia Konsekrowanego stał się dla naszej wspólnoty w Hobart okazją, by gościć w naszym domu ks. abpa Juliana Pourteus'a i siostry z zaprzyjaźnionych zgromadzeń zakonnych, pracujących na Tasmanii. Rozpoczęłyśmy spotkanie wspólną modlitwą za osoby konsekrowane i o powołania do życia konsekrowanego oraz dziękowałyśmy Bogu Ojcu za osoby, które wspierają nas i nasze zgromadzenia w pracy apostolskiej i codziennym życiu.