Wiadomości z Europy

W Niedzielę Bożego Miłosierdzia – 23 kwietnia delegacja sióstr zakonnych, posługujących w Szczecinie, udała się – wraz z alumnami Arcybiskupiego Wyższego Seminarium Duchownego – do Ravensbrück. W 72. rocznicę wyzwolenia obozu koncentracyjnego oddaliśmy cześć ofiarom, głownie kobietom i dzieciom, zamordowanym tutaj podczas II wojny światowej.

W minionym okresie Wielkiego Postu grupa młodzieży w Atenach przygotowująca się do sakramentu bierzmowania (klasa III A i III B nauczania ramowego) wraz s. Katarzyną Daraż i o. Krystianem Jucha oraz rekolekcjonistą ks. Krzysztofem Wąchała udała się do jadłodajni  prowadzonej przez Siostry Misjonarki Miłości, aby wyjść naprzeciw potrzebom bezdomnych i ubogich.

W dniach od 20 marca do 4 kwietnia 2017 r. odbyła się wizytacja Przełożonej Generalnej, Matki Ewy Kaczmarek. W tym czasie Matka z Wikarią, s. Janiną Koszyk odwiedziły placówki w Niemczech i Belgii. Na zakończenie wraz z siostrami z Niemiec zwiedziły znany i podziwiany ogród cebulkowych kwiatów wiosennych, szczególnie tulipanów, w Keukenhof na północy Holandii.