Wiadomości z Europy

19 września w Domu Polskim w Manchester Jubileusz 40-lecia życia zakonnego obchodziła s. Canisia Piękniewska z Oldham, która przybyła z s. Agnieszką Ciborowską. Mszy Świętej Jubileuszowej przewodniczył Prowincjał Towarzystwa Chrystusowego, ks. Wojciech Świątkowski wraz z Kapelanem Domu Polskiego, ks. Stanisławem Leniartem. Homilię wygłosił ks. Prowincjał, a każda siostra miejscowej wspólnoty włączyła się w liturgię Mszy Świętej.

Tradycyjnie jesienną porą w dniach 4 – 7.09.2017 r. duszpasterze wspólnot obcojęzycznych z diecezji kolońskiej, w tym Siostry Misjonarki, zaproszeni zostali na wspólny wyjazd -„Bildungsfahrt”. Tym razem odwiedziliśmy najstarszą niemiecką diecezję i miasto Trewir. Modliliśmy się u stóp Matki Bożej Pocieszycielki Strapionych i przy grobie apostoła św. Macieja.

W pierwszym tygodniu września schola młodzieżowa naszej polskiej parafii w Atenach udała się na długo wyczekiwany trzydniowy wypoczynek. Miejscem naszej chwilowej przystani okazała się najpiękniejsza wyspa archipelagu Cyklad - Santorini. Był to czas wspólnej modlitwy: liturgii godzin, jak i Eucharystii, oraz okazji do rozmów indywidualnych i śpiewu.

W dniach 05-10.09.2017 r. w Misji Polskiej w Würzburgu w Niemczech odbyła się wymiana młodzieży pod hasłem „Święci budowniczymi pomostów pomiędzy narodami” . Spotkanie zostało zorganizowane przez ks. Jerzego Sobotę, proboszcza Misji oraz wspólnotę młodzieży studiującej i pracującej – Misja w Akcji.