Wiadomości z Europy

W dniu 19 listopada w Oldham w Wielkiej Brytanii odbyły się obchody Święta Niepodległości, które rozpoczęły się Mszą świętą w St. Patrick Church o godz. 12.30. W obchodach wzięły udział siostry: Natalia, Dominika oraz siostry z Oldham: Agnieszka i Canisia. Eucharystia zapoczątkowana została procesją wraz z wniesieniem sztandaru.

Dzięki uprzejmości i zaproszeniu ojca Władysława Walaszczyka OMI w miniony weekend 10-13 listopada siostry: s. Ania z Zielonej Góry, s. Małgorzata z Krakowa, s. Angelika z Poznania i s. Sylwia z Warszawy wraz z siostrami nowicjuszkami II roku: s. Anetą, s. Dominiką, s. Martą i s. Moniką, wyjechały do Brukseli, gdzie na co dzień wśród Polonii posługują nasze siostry.

Świętując kolejną rocznicę odzyskania Niepodległości przez Polskę, 11 listopada z parafii polskiej w Atenach odbyła się wycieczka wspólnoty parafialnej do Jaskini Kutuki oraz muzeum archeologicznego w Wawronie. Tego dnia ogarnialiśmy modlitwą naszą Ojczyznę i dziękowaliśmy Panu Bogu za dar wolności. Podczas podróży uczyliśmy się piosenek patriotycznych oraz mieliśmy okazję podziwiać piękno natury ziemi greckiej.