Wiadomości z Europy

W Penrhos 13 marca piękny słoneczny dzień przyniósł muzyczną radość rezydentom szpitalika i personelowi, odwiedzili nas bowiem muzycy Edwin Humphives i Mandy Willams, racząc nas klasyką wykonywaną na klarnecie i saksofonie. Ucieszyliśmy nasze uszy m.in. Mozartem, Eine kleine Nachtmusik, Suo Gan (walijska melodia), Daisy, daisy, Cahon han (walijski utwór), Happy Wanderer i wieloma innymi utworami.

Wrażliwi na wezwanie Jezusa nawołujące do nawrócenia, pragniemy stawać się autentyczni poprzez zdejmowanie masek, jakie każdy z nas świadomie lub nie przybiera każdego dnia. Dlatego też uczniowie trzecich klas gimnazjalnych, przygotowujący się do sakramentu bierzmowania pod opieką s. Katarzyny Daraż MChR przygotowali i poprowadzili nabożeństwo Drogi Krzyżowej.

W weekend 3-4 lutego 2018 roku grupa dzieci przygotowujących się do Sakramentu Pierwszej Spowiedzi i Komunii Świętej w Düsseldorfie udała się z s. Kingą i ks. Łukaszem do Ośrodka Polonijnego Concordia Haus. Był to czas pełen katechez i warsztatowych ćwiczeń przypominających dzieciom i pogłębiających ich wiedzę o istocie i treści sakramentów, które w najbliższym czasie po raz pierwszy w swoim życiu przyjmą.