Wiadomości z Europy

W dniach od 20 marca do 4 kwietnia 2017 r. odbyła się wizytacja Przełożonej Generalnej, Matki Ewy Kaczmarek. W tym czasie Matka z Wikarią, s. Janiną Koszyk odwiedziły placówki w Niemczech i Belgii. Na zakończenie wraz z siostrami z Niemiec zwiedziły znany i podziwiany ogród cebulkowych kwiatów wiosennych, szczególnie tulipanów, w Keukenhof na północy Holandii.

26 marca, w czwartą niedzielę Wielkiego Postu ma miejsce w Bolonii kolejne, ostatnie już spotkanie rekolekcyjne dla Polonii. Tym razem gościmy ks. kanonika Czesława Banaszkiewicza z Warszawy, który przedstawia i daje świadectwo o bł. Ks. Jerzym Popiełuszko. Mamy możliwość oddania czci relikwiom Ks. Jerzego oraz posłuchania z nagrania fragmentu Drogi Krzyżowej prowadzonej przez błogosławionego Męczennika za wiarę i za Ojczyznę.

25 marca w święto Zwiastowania NMP przedstawiciele grup Żywego Różańca oraz Rodziców modlących się na różańcu za dzieci z Bonn pojechali do Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej do Schönstatt niedaleko Koblencji. Mimo że nie dotarł autokar, którym mieliśmy pielgrzymować, prywatnymi samochodami i pociągiem na miejsce dojechało 55 osób.