Wiadomości z Europy

„Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie” - pod takim hasłem odbyła się 65. pielgrzymka Polaków do sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Aylesford w Wielkiej Brytanii. Niedzielnym porankiem z parafii Matki Bożej Miłosierdzia na Willesden Green w Londynie pielgrzymi wyruszyli pod opieką s. Małgorzaty Michalik, by wziąć udział we wspólnej modlitwie i uroczystej Eucharystii pod przewodnictwem J.E. ks. biskupa Józefa Zawitkowskiego.

27 sierpnia w parafii Przemienienia Pańskiego w Wawierce odbyły się Dożynki Parafialne. Została odprawiona Msza Święta dziękczynna za zebrane tegoroczne plony. Po Mszy Świętej tradycyjnie odbyło się dzielenie chlebem z komitetem parafialnym, przedstawicielami władzy miejscowej i wiernymi. Na końcu uroczystości dożynowych zostało udzielone Boże błogosławieństwo.

W dniach od 24 czerwca do 1 lipca w ramach zorganizowanych przez Siostry Misjonarki „wakacyjnych spotkań z Bogiem” grupa ponad dziesięciorga dzieci z budapesztańskiej parafii przebywała w Sárospatak, w gościnnym domu sióstr Elżbietanek. Każdy dzień pobytu w Sárospatak dzieci rozpoczynały i kończyły modlitwą, aktywnie uczestnicząc we Mszach Świętych.