Wiadomości z Europy

13 marca portal misyjne.pl zamieścił wywiad z siostrą Agnieszką Eltmann MChR „Ewangelię najtrudniej głosić sytym ludziom". Pracująca od kilku lat w Polskiej Misji Katolickiej w Brukseli Misjonarka Chrystusa Króla dzieli się w rozmowie swoimi spostrzeżeniami m. in. na temat stanu wiary w Europie, zastosowaniu Internetu w głoszeniu Dobrej Nowiny, a także głęboko zakorzenionym pragnieniu Boga w sercach młodych ludzi w Belgii.

W dniach od 20 do 23 stycznia br. siostry z Wielkiej Brytanii spotkały się na corocznej sesji formacyjnej. Temat spotkania brzmiał: „Fascynuje mnie Chrystus Król". Zatrzymując się nad refleksją biblijną, nauczaniem Kościoła oraz ostatnich rozważaniach na temat panowania Chrystusa w naszych sercach i w naszym kraju, trwałyśmy przed Najświętszym Sakramentem, oddając nasze życie jeszcze pełniej Jezusowi.

W dniach 28-30 grudnia 2016 odbyło się coroczne spotkanie formacyjnie dla sióstr pracujących w Grecji, na Węgrzech i we Włoszech. Tym razem mało ono miejsce w Budapeszcie. Wstępem do spotkania było zwiedzanie pięknej stolicy Węgier. Dzięki wspaniałej przewodniczce - pani Grażynie Herendi poznaliśmy nie tylko miasto, ale mogliśmy się przyjrzeć świadectwom przyjaźni polsko-węgierskiej, tej w historii i tej współczesnej.