Wiadomości z Europy

W Uroczystość Zwiastowania Najświętszej Maryi Pannie, 25 marca 2017 roku, Papież Franciszek nawiedził Archidiecezję Mediolańską. Punktem kulminacyjnym bardzo bogatego programu wizyty była Msza Święta celebrowana przez Papieża, która zgromadziła około miliona wiernych w podmediolańskim miasteczku Monza. Udałyśmy się tam wraz z grupą 55 Polaków.

13 marca portal misyjne.pl zamieścił wywiad z siostrą Agnieszką Eltmann MChR „Ewangelię najtrudniej głosić sytym ludziom". Pracująca od kilku lat w Polskiej Misji Katolickiej w Brukseli Misjonarka Chrystusa Króla dzieli się w rozmowie swoimi spostrzeżeniami m. in. na temat stanu wiary w Europie, zastosowaniu Internetu w głoszeniu Dobrej Nowiny, a także głęboko zakorzenionym pragnieniu Boga w sercach młodych ludzi w Belgii.

W dniach od 20 do 23 stycznia br. siostry z Wielkiej Brytanii spotkały się na corocznej sesji formacyjnej. Temat spotkania brzmiał: „Fascynuje mnie Chrystus Król". Zatrzymując się nad refleksją biblijną, nauczaniem Kościoła oraz ostatnich rozważaniach na temat panowania Chrystusa w naszych sercach i w naszym kraju, trwałyśmy przed Najświętszym Sakramentem, oddając nasze życie jeszcze pełniej Jezusowi.