Wiadomości z Polski

Drugi rok z rzędu Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata w Podjuchach świętowaliśmy pośród pieśni uwielbienia, wybierając Jezusa jako Króla i Pana naszego życia. Podczas Eucharystii z udziałem dzieci nasi najmłodsi parafianie złożyli u stóp ołtarza korony, własnoręcznie wykonane przez siebie w szkole, co było znakiem oddania Jezusowi królowania w swoim życiu.

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata jest świętem tytularnym naszego Zgromadzenia. Tego dnia nie tylko w sercu wyznajemy, że Jezus jest naszym Królem, ale czynimy to również publicznie poprzez wspólne odnowienie Aktu profesji zakonnej. Mówiła o tym przełożona generalna M. Ewa Kaczmarek, kiedy składała rano życzenia wspólnocie domu głównego.

W dniach 17 – 19 listopada 2017 roku dziewczynki z parafialnej scholki OttoNutki razem z s. Eweliną uczestniczyły w warsztatach wokalnych zorganizowanych w parafii pw. Chrystusa Króla Wszechświata w Stargardzie. Oprócz zespołu z Pyrzyc wzięły w nich udział także Baranki Boże z Poznania Umultowa oraz gospodarze  - Boże Światełka ze Stargardu prowadzone przez p. Joannę Stefańską.