Wiadomości z Polski

W dniach 17 – 19 listopada 2017 roku dziewczynki z parafialnej scholki OttoNutki razem z s. Eweliną uczestniczyły w warsztatach wokalnych zorganizowanych w parafii pw. Chrystusa Króla Wszechświata w Stargardzie. Oprócz zespołu z Pyrzyc wzięły w nich udział także Baranki Boże z Poznania Umultowa oraz gospodarze  - Boże Światełka ze Stargardu prowadzone przez p. Joannę Stefańską.

W niedzielę 12 listopada w auli Jana Pawła II przy tarnowskiej Katedrze po raz pierwszy odbył się Bal Wszystkich Świętych. Aula zapełniła się aniołami, błogosławionymi i świętymi, w których wcieliły się dzieci i młodzież, ale również dorośli - zaproszony był każdy, kto czuje się młody duchem! Zabawę rozpoczęliśmy od wspólnej modlitwy, następnie każdy uczestnik Balu przedstawił postać, w którą się wcielił.

W dniach 18-19 listopada w naszym domu zakonnym w Morasku odbył się drugi krok w tegorocznej drodze lectio divina ze św. Piotrem, pod hasłem „Wyjść z łodzi”. W Spotkaniu ze Słowem Bożym wzięło udział 16 dziewcząt wraz z naszymi siostrami postulantkami. S. Małgorzata Michna poprowadziła wprowadzenia do poszczególnych etapów drogi lectio, zaś posługę sakramentalną pełnił tym razem ks. Tomasz Mikulak TChr.