Wiadomości z Polski

W niedzielę 25 czerwca w parafii w Podjuchach już po raz trzeci odbył się Jarmark Piotra i Pawła, czyli festyn parafialny organizowany z okazji zbliżającego się odpustu. Po Mszy Świętej, podczas której antycypowaliśmy uroczystość świętych patronów naszej parafii, udaliśmy się z procesją wokół kościoła, a po niej – na dalsze wspólne świętowanie, do ogrodu przy plebanii.

W dniach 26-30 czerwca 2017 r. odbyło się w Morasku spotkanie formacyjne dla sióstr juniorystek. Tematem spotkania były słowa z Ewangelii św. Jana „Abyśmy mieli życie w pełni”. Podczas zjazdu siostrom towarzyszył, głosił Słowo i posługę sakramentalną ksiądz Przemysław Przybylski z parafii katedralnej w Poznaniu.

Dnia 27 czerwca dzieci z naszej parafii udały się na wycieczkę kończącą rok formacyjny. Wśród dzieci były dziewczynki śpiewające w scholce parafialnej, ministranci, a także te osoby, które uczestniczyły w niedzielnej Eucharystii i przez cały rok zbierały naklejki do specjalnego dzienniczka. Opiekunami grupy byli: s. Joanna, s. Monika, ks. Piotr i ks. Wadzim.