Wiadomości z Polski

W dniach 24-25 marca odbyło się skupienie drogą lectio divina w Morasku „Na odległość trzech słów”. Kolejny krok na drodze modlitwy Słowem Bożym ze św. Piotrem, razem z siostrami postulantkami, stał się udziałem jedenastu dziewcząt. Do poszczególnych etapów lectio divina wprowadziła nas s. Małgorzata Michna, a posługę sakramentalną pełnił ks. Krzysztof Wąchała TChr. 

Obchodem Niedzieli Palmowej rozpoczęłyśmy 25 marca przeżywanie najważniejszych wydarzeń naszej wiary. W domu głównym Zgromadzenia uroczystości przewodniczył nasz ks. Kapelan Stanisław. Przed poświęceniem palm i procesyjnym wejściem do kaplicy zachęcił nas do refleksji nad tym, jak łatwo jest słabemu człowiekowi ulec manipulacji – ten sam lud, który wołał „Hosanna. Błogosławiony, który przychodzi w imię Pańskie”, za kilka dni będzie już domagał się ukrzyżowania Jezusa.

24 lutego, w Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa w Szczecinie rozpoczęła się wizytacja kanoniczna Ks. Bpa Henryka Wejmana, biskupa pomocniczego Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej. W sobotnie popołudnie biskup spotkał się z przedstawicielami wszystkich grup i wspólnot parafialnych, podczas którego ks. proboszcz Jarosław Staszewski zaprezentował stan parafii w wymiarze materialnym i duchowym.