Wiadomości z Polski

Z nadzieją na Zmartwychwstanie informujemy, że dnia 3 grudnia 2017 r. w nocy zmarła śp. Irena Kołtun, Mama naszych sióstr Beaty i Wioletty, pracujących obecnie w Stanach Zjednoczonych. Msza Święta pogrzebowa będzie miała miejsce w czwartek 7 grudnia o godz. 11.00 w kościele pw. św. Ottona w Pyrzycach, ul. 1 maja 7.

Drugi rok z rzędu Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata w Podjuchach świętowaliśmy pośród pieśni uwielbienia, wybierając Jezusa jako Króla i Pana naszego życia. Podczas Eucharystii z udziałem dzieci nasi najmłodsi parafianie złożyli u stóp ołtarza korony, własnoręcznie wykonane przez siebie w szkole, co było znakiem oddania Jezusowi królowania w swoim życiu.

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata jest świętem tytularnym naszego Zgromadzenia. Tego dnia nie tylko w sercu wyznajemy, że Jezus jest naszym Królem, ale czynimy to również publicznie poprzez wspólne odnowienie Aktu profesji zakonnej. Mówiła o tym przełożona generalna M. Ewa Kaczmarek, kiedy składała rano życzenia wspólnocie domu głównego.