Wiadomości z Polski

12 lipca 2017 r. swoją 25. rocznicę życia zakonnego obchodziła w Morasku s. Katarzyna Orzechowska. W powiększonej wspólnocie sióstr przybyłych na Dzień Wspólnoty i na rekolekcje polecałyśmy siostrę Jubilatkę przede wszystkim w modlitwie podczas Eucharystii. Mszy Świętej w intencji s. Katarzyny przewodniczył ks. Stanisław Ilnicki TChr.

11 lipca zgromadził nas jak co roku o tej porze na Dniu Wspólnoty. Do domu generalnego przyjechało ponad 70 sióstr ze wszystkich krajów, w których pracujemy. Ze względu na rok związany z wieloma rocznicami maryjnymi udałyśmy się tym razem do naszej Matki Bożej Licheńskiej, by podziękować Maryi za otrzymane łaski i po raz kolejny zawierzyć się osobiście i wspólnotowo Jej macierzyńskiej opiece.

W dniach 1-10 lipca odbyła się probacja sióstr wieczystek. Brały w niej udział: s. Wiesława Jamrozik, s. Anna Strycharz, s. Małgorzata Kuziak, s. Dorota Michna, s. Franciszka Keler, s. Beata Ciszewska, s. Maria Wesołowska, s. Jadwiga Kot, s. Agnieszka Michna, s. Anna Chruścielska, s. Mirosława Litkowska, s. Elżbieta Cieślarczyk, s. Jadwiga Kokolus, s. Marietta Marć, s. Katarzyna Orzechowska i s. Weronika Marońska.

10 lipca 2017 r. trzy siostry postulantki: Karolina Przyborowicz, Katarzyna Smukała i Monika Mackiewicz zostały przyjęte do nowicjatu naszego Zgromadzenia i tym samym rozpoczęły życie zakonne. Obrzędowi obłóczyn, a następnie Mszy Świętej w intencji nowych nowicjuszek przewodniczył ks. Andrzej Magdziarz, proboszcz parafii w Lubaszu, wieloletni wykładowca liturgiki dla naszych najmłodszych sióstr.