Wiadomości z Polski

1 czerwca we wczesnych godzinach porannych wyruszyłyśmy z parafii Matki Bożej Królowej Polskich Męczenników w Warszawie z dziećmi komunijnymi na Jasną Górę, by tam wraz z innymi świętować ich święto, Dzień Dziecka. Spotkanie pod hasłem „Moje Mama jest Królową” zostało zorganizowane przez dziecięce wydawnictwa Katolickie.

W dniach 26-28 maja 2017 r. odbyło się wiosenne skupienie dla rodzin Sióstr Misjonarek. Organizacją spotkania zajęła się s. Janina Koszyk, wikaria naszego Zgromadzenia. Od strony modlitewnej poprowadził je natomiast po raz kolejny o. Krzysztof Pawłowski, karmelita, który tym razem w swoich homiliach i konferencjach przedstawiał piękno Maryi, która objawiła się światu w Fatimie.

W weekend 20-21 maja 2017 roku odbyło się w Morasku kolejne Spotkanie ze Słowem Bożym drogą lectio divina. Tym razem zgromadziło ono 13 dziewcząt, a posługę sakramentalną pełnił ks. Andrzej Łysy TChr. Majowe skupienie „Spojrzenie od którego wiele zależy”, w trwającym jeszcze Okresie Wielkanocnym, zatrzymało biorących w nim udział.