Wiadomości z Polski

W nocy z 21 na 22 października 2016 r. odbyło się w kaplicy Cudownego Obrazu na Jasnej Górze trzydzieste pierwsze czuwanie w intencji polskich emigrantów oraz kapłanów i sióstr, którzy wśród nich posługują. Tegoroczna modlitwa odbyła się pod hasłem zaczerpniętym z homilii Jana Pawła II wygłoszonej 17 sierpnia 2002 r. podczas poświęcenia Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach: „Bądźcie świadkami miłosierdzia”. 

W tym roku nie udało nam się wybrać wraz z parafianami na czuwanie w intencji Polonii na Jasną Górę, dlatego postanowiliśmy trwać na modlitwie w naszym Kościele parafialnym w Płotach. Nasze czuwanie rozpoczęliśmy o godz. 17.30 modlitwą różańcową, następnie uczestniczyliśmy w Eucharystii sprawowanej w intencji Polonii i jej duszpasterzy.

W drugi weekend października (08-09.10) w naszym Domu Głównym odbyło się pierwsze w tym roku akademickim Spotkanie ze Słowem Bożym pod hasłem: „Drogę poznaje się idąc nią...”. Skupienie to rozpoczęło tegoroczną drogę lectio divina ze św. Janem Ewangelistą. Wprowadzenia do poszczególnych etapów modlitwy Słowem Bożym poprowadziła s. Małgorzata Michna, a posługę sakramentalną pełnił ks. Andrzej Łysy TChr.

Po raz ósmy Międzyzakonny Ośrodek Formacji Początkowej rozpoczął nowy rok formacyjny. Dnia 4 października 2016 roku w  kaplicy Domu Rekolekcyjnym św. Józefa w Morasku Mszę św. inauguracyjną odprawił Ks. Bp Zdzisław Fortuniak. Następnie postulantki, kandydatki oraz siostry formatorki spotkały się w kawiarence Domu Rekolekcyjnego, aby wzajemnie poznać się, a także uzgodnić plan i organizację najbliższego roku pracy.