Wiadomości z Polski

W dniach 7-9 listopada 2016 r. odbyła się w domu generalnym sesja formacyjna dla sióstr profesek z Polski. Poprowadził ją ks. dr Tomasz Siuda. W łączności z Kościołem w Polsce, który już niebawem w imieniu Narodu powierzy naszą Ojczyznę Chrystusowi jako Panu i Królowi, refleksje wygłaszane podczas konferencji i homilii dotyczyły właśnie Osoby Chrystusa Króla.

6 listopada, w pierwszą niedzielę po uroczystości Wszystkich Świętych, obchodzony był tradycją lat ubiegłych Dzień Modlitw o kanonizację Błogosławionych i beatyfikację Sług Bożych z Archidiecezji Poznańskiej. Do grona tych osób zalicza się Sługa Boży O. Ignacy Posadzy TChr, Założyciel Sióstr Misjonarek i Współzałożyciel Księży Chrystusowców.

Przełom października i listopada to czas, kiedy nasi święci Przyjaciele z upodobaniem opuszczają Niebo, by wraz z nami świętować swoją doroczną uroczystość. Tak też stało się i w tym roku. W oktawie Wszystkich Świętych, 3 listopada, do Szczecina-Podjuch przybyła cała gromada Świętych, którzy balowali wraz z dziećmi z parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła.