Wiadomości z Polski

W dniach 26-28 maja 2017 r. odbyło się wiosenne skupienie dla rodzin Sióstr Misjonarek. Organizacją spotkania zajęła się s. Janina Koszyk, wikaria naszego Zgromadzenia. Od strony modlitewnej poprowadził je natomiast po raz kolejny o. Krzysztof Pawłowski, karmelita, który tym razem w swoich homiliach i konferencjach przedstawiał piękno Maryi, która objawiła się światu w Fatimie.

W weekend 20-21 maja 2017 roku odbyło się w Morasku kolejne Spotkanie ze Słowem Bożym drogą lectio divina. Tym razem zgromadziło ono 13 dziewcząt, a posługę sakramentalną pełnił ks. Andrzej Łysy TChr. Majowe skupienie „Spojrzenie od którego wiele zależy”, w trwającym jeszcze Okresie Wielkanocnym, zatrzymało biorących w nim udział.

6 maja o godz. 17.00 w parafii pw. Św. Bartłomieja w Szadłowicach sprawowana była dziękczynna Msza św. w 8. rocznicę ogłoszenia Sługą Bożym ks. Ignacego Posadzego, naszego Założyciela. Na zaproszenie ks. proboszcza Ireneusza Oliwkowskiego w modlitwie uczestniczyła delegacja wspólnoty z Moraska: s. Małgorzata Michna z postulantkami, s. Beata Ciszewska i s. Marta Jezierska.