Wiadomości z Polski

W dniu 12 listopada do naszego Kościoła - Sanktuarium Matki Bożej Królowej Polskich Męczenników w Warszawie - zawitał cały korowód Świętych. Gościliśmy dzieci wraz z rodzicami ze Szkoły Podstawowej nr 120 i mieszkańców naszej parafii. Najmłodsi nasi goście wcielili się postać wielu znanych Świętych, jak i tych mniej znanych, co dla nas było okazją do ich bliższego poznania. 

W dniach 05-06 listopada w naszym klasztorze w Morasku odbyło się drugie w tym roku akademickim skupienie drogą lectio divina „Spotkanie dwóch pragnień”. Św. Jan Ewangelista poprowadził nas w modlitwie Słowem Bożym do spotkania Jezusa z Samarytanką. W skupieniu uczestniczyło 19 maturzystek i studentek oraz siostry postulantki. Posługę sakramentalną pełnił ks. Sylwester Marzec TChr.

W sobotni wieczór 5 listopada parafianie z Podjuch modlili się w intencji zmarłych, podczas czuwania „zaduszkowego”. Polecaliśmy Miłosierdziu Bożemu szczególnie tych naszych bliskich, przy których grobach w tym roku nie było nam dane stanąć, gdyż spoczywają z dala od nas. Trwanie w bliskości Jezusa w Eucharystii pozwoliło i nam złożyć w Jego Sercu zarówno nasze życie, jak i moment śmierci.

W dniach 7-9 listopada 2016 r. odbyła się w domu generalnym sesja formacyjna dla sióstr profesek z Polski. Poprowadził ją ks. dr Tomasz Siuda. W łączności z Kościołem w Polsce, który już niebawem w imieniu Narodu powierzy naszą Ojczyznę Chrystusowi jako Panu i Królowi, refleksje wygłaszane podczas konferencji i homilii dotyczyły właśnie Osoby Chrystusa Króla.