Wiadomości z Polski

W dniach od 30 września do 2 października 2016 r. w Arcybiskupim Seminarium Duchownym w Poznaniu odbyło się zebranie plenarne Polskiej Rady Duszpasterskiej Europy Zachodniej, na które przybyli rektorzy PMK, duchowni, siostry zakonne i świeccy z krajów Europy: Anglii, Austrii, Danii, Francji, Hiszpanii, Holandii, Irlandii, Luxemburga, Niemiec, Norwegii, Szkocji, Szwajcarii, Włoch, Węgier i Polski.

17 września br. w Szczecinie-Podjuchach odbyła się kolejna edycja osiedlowego festynu „Podjuszańskie Harce”. W programie imprezy nie brakowało rodzinnego sportu, gier i zabaw na świeżym powietrzu, działań artystycznych i warsztatowych oraz dobrej muzyki i ciekawych niespodzianek.

W weekend od 23 do 25 września odbyło się w Morasku tradycyjne jesienne skupienie dla rodzin sióstr misjonarek. Do naszego domu generalnego przybyło wielu rodziców, rodzeństwa i dalszych krewnych sióstr przebywających obecnie w Morasku, ale także tych, które posługują na innych placówkach.

16 września 2016 roku postulantki wraz z mistrzynią pielgrzymowały do Sanktuarium Matki Bożej w Rokitnie. W tym miejscu 58 lat temu pierwsze kandydatki do powstającego Zgromadzenia rozpoczęły swoją drogę powołania. Postulantki powierzały Matce Bożej Cierpliwie Słuchającej swoją drogę formacyjną, swoje rodziny oraz całe Zgromadzenie.