Wiadomości ze świata

 

Podczas Wielkiego Postu w parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Sterling Hts, Michigan rozpoczęła się duchowa adopcja Postulantek i Nowicjuszek z naszego Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Chrystusa Króla. Jest to szczególna modlitwa o łaskę wierności i wytrwałości w służbie Bożej oraz o dobre przygotowanie do ślubów zakonnych. Osoby, które podjęły się tego zadania, wybrały konkretną siostrę, by otoczyć ją modlitwą. Adopcja będzie trwała cały rok.

„Wszyscy bawią się wspaniale, jak co roku w karnawale.” Bal karnawałowy dla  przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Tak też było u nas. W dniu 6.02.2016r. w Przedszkolu Dobrego Pasterza w Bloomingdale w Stanach Zjednoczonych odbył się bal karnawałowy. Tego dnia już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, królewny, delikatne motylki, rycerzy, policjantów,...  nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci.

Na sali podczas pląsów robiło się kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia.

 

W dniach od 25 do 28 stycznia miały miejsce dni formacyjne dla sióstr pracujących w Chicago i okolicach. Spotkanie odbyło się w domu rekolekcyjnym Sióstr Dominikanek w Justice, IL. Spotkanie poprowadził ks. Ryszard Groń. Konferencje dotyczyły zagrożeń duchowych we współczesnym świecie, w którym prądy New Age, ideologia "gender" oraz źle rozumiana ekologia sieją zamęt w sercach ludzi, z którymi my również spotykamy się na codzień w naszej posłudze. Dni formacyjne to także czas pochylania się na Bożym Słowem, czas wspólnotowej modlitwy i radosnych spotkań.

W dniu 28 stycznia do naszej wspólnoty w Rio de Janeiro przybyła na wizytację Matka Ewa. Zapoznawała się z naszą posługą, radościami dni codziennych i trudnościami. W niedzielę miała okazje się spotkać z naszą małą Polonią, z którą się podzieliła wspomnieniami o o. Posadzym. Mogła też wysłuchać historii życia Polaków. Miałyśmy również okazję podążyć śladami ojca Założyciela podczas jego pobytu w Cudownym mieście oraz powierzyć nasze Zgromadzenie u stóp Jezusa z Corcovado.

Zobacz galerię