Wiadomości z Europy

25 marca w święto Zwiastowania NMP przedstawiciele grup Żywego Różańca oraz Rodziców modlących się na różańcu za dzieci z Bonn pojechali do Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej do Schönstatt niedaleko Koblencji. Mimo że nie dotarł autokar, którym mieliśmy pielgrzymować, prywatnymi samochodami i pociągiem na miejsce dojechało 55 osób. 

W Uroczystość Zwiastowania Najświętszej Maryi Pannie, 25 marca 2017 roku, Papież Franciszek nawiedził Archidiecezję Mediolańską. Punktem kulminacyjnym bardzo bogatego programu wizyty była Msza Święta celebrowana przez Papieża, która zgromadziła około miliona wiernych w podmediolańskim miasteczku Monza. Udałyśmy się tam wraz z grupą 55 Polaków.

13 marca portal misyjne.pl zamieścił wywiad z siostrą Agnieszką Eltmann MChR „Ewangelię najtrudniej głosić sytym ludziom". Pracująca od kilku lat w Polskiej Misji Katolickiej w Brukseli Misjonarka Chrystusa Króla dzieli się w rozmowie swoimi spostrzeżeniami m. in. na temat stanu wiary w Europie, zastosowaniu Internetu w głoszeniu Dobrej Nowiny, a także głęboko zakorzenionym pragnieniu Boga w sercach młodych ludzi w Belgii.