Wiadomości z Europy

W pierwszym tygodniu września schola młodzieżowa naszej polskiej parafii w Atenach udała się na długo wyczekiwany trzydniowy wypoczynek. Miejscem naszej chwilowej przystani okazała się najpiękniejsza wyspa archipelagu Cyklad - Santorini. Był to czas wspólnej modlitwy: liturgii godzin, jak i Eucharystii, oraz okazji do rozmów indywidualnych i śpiewu.

W dniach 05-10.09.2017 r. w Misji Polskiej w Würzburgu w Niemczech odbyła się wymiana młodzieży pod hasłem „Święci budowniczymi pomostów pomiędzy narodami” . Spotkanie zostało zorganizowane przez ks. Jerzego Sobotę, proboszcza Misji oraz wspólnotę młodzieży studiującej i pracującej – Misja w Akcji.

„Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie” - pod takim hasłem odbyła się 65. pielgrzymka Polaków do sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Aylesford w Wielkiej Brytanii. Niedzielnym porankiem z parafii Matki Bożej Miłosierdzia na Willesden Green w Londynie pielgrzymi wyruszyli pod opieką s. Małgorzaty Michalik, by wziąć udział we wspólnej modlitwie i uroczystej Eucharystii pod przewodnictwem J.E. ks. biskupa Józefa Zawitkowskiego.