Wiadomości z Europy

Korzystając z międzysemestralnej przerwy w szkole zorganizowałyśmy półkolonie pt. ”Bądźmy miłosierni jak nasz Ojciec”. Na trzydniowe spotkania zaprosiłyśmy dzieci z naszej polskiej parafii. Dzieci zaznajamiały się z obrazem Jezusa Miłosiernego, życiem i przesłaniem s. Faustyny i samym znaczeniem słowa „miłosierdzie”. Był też czas na wspólną zabawę, quizy, z którego każdego dnia wyłaniał się zwycięzca, oraz różnego rodzaju aktywizacje. W ramach dobrych uczynków nasi mali uczestnicy zrobili świąteczne kartki wielkanocne dla chorych z naszej parafii.

Wyjątkowym punktem naszych spotkań była codzienna krótka modlitwa w naszej domowej kaplicy przed obrazem Jezusa Miłosiernego. Zawierzamy dobremu Bogu te dzieci i ich rodziny. Jezu, ufamy Tobie!

W dniach 29.I.2016 do 2.II.2016 roku siostry mistrzynie: s. Jadwiga Kot, s. Małgorzata Michna i s. Stanisława Kwiręg wzięły udział w Międzynarodowym Spotkaniu Osób Konsekrowanych zamykającym Rok Życia Konsekrowanego, które odbyło się w Rzymie. Uroczystości rozpoczęły się liturgią Słowa w Bazylice św. Piotra, której przewodniczył abp Jose R. Carballo. Program spotkania wypełniony był wspólnymi modlitwami, spotkaniami i refleksją nad różnymi formami życia konsekrowanego.