Wiadomości z Polski

W sobotni poranek przedszkolaki z Parafii Matki Bożej Królowej Polskich Męczenników w Warszawie uczestniczyły w katechezie, która w tym roku duszpasterskim odbyła się po raz pierwszy. To spotkanie rozpoczęło cykl comiesięcznych spotkań, które poprowadzą s. Natasza wraz ze s. Sylwią. Tematem pierwszej katechezy było Stworzenie Świata.

15 września 2017 roku postulantki wraz z mistrzynią pielgrzymowały do Sanktuarium Matki Bożej w Rokitnie, gdzie 59 lat temu pierwsze kandydatki do powstającego Zgromadzenia rozpoczęły swoją drogę powołania. We Mszy Świętej odprawianej przez Księdza Kustosza w intencji postulatu, siostry powierzały Matce Bożej Cierpliwie Słuchającej swoją drogę formacyjną, swoje rodziny oraz całe Zgromadzenie.

14 września 2017 r., w święto Podwyższenia Krzyża Świętego do postulatu naszego Zgromadzenia zostały przyjęte trzy kandydatki: Rozalia Głombiowska, Barbara Jaroszewska i Zofia Starczewska. W intencji nowych postulantek modliłyśmy się tego dnia szczególnie podczas porannej Eucharystii, a po południu adorując Jezusa w Najświętszym Sakramencie.