Wiadomości z Polski

W dniach 22-24 września 2017 r. odbyło się drugie w tym roku spotkanie dla Rodziców i innych krewnych naszych sióstr; przyjechało na nie około 50 osób. Temat przewodni spotkania to „Maryja w moim życiu”. W różnych aspektach podczas konferencji i homilii pogłębiał go zaproszony na ten weekend ks. Sławomir Burakowski TChr. Nad całością organizacyjną czuwała s. Janina Koszyk, wikaria generalna.

Jak co roku o tej porze w Podjuchy żegnają lato festynem osiedlowym „Podjuszańskie Harce”. Tym razem spotkaliśmy się w sobotę 16 września, by – wedle krótkiej wprawdzie, ale jednak – tradycji spędzić dzień razem, pośród wydarzeń sportowych, zabaw, występów artystycznych, muzyki itp. Tradycyjnie również nie zabrakło małego „co nieco” w wykonaniu naszej misjonarskiej wspólnoty.

W sobotni poranek przedszkolaki z Parafii Matki Bożej Królowej Polskich Męczenników w Warszawie uczestniczyły w katechezie, która w tym roku duszpasterskim odbyła się po raz pierwszy. To spotkanie rozpoczęło cykl comiesięcznych spotkań, które poprowadzą s. Natasza wraz ze s. Sylwią. Tematem pierwszej katechezy było Stworzenie Świata.