Wiadomości z Polski

W sobotę 3 marca 2018 roku w naszym domu w Krakowie odbyło się Spotkanie ze Słowem Bożym. Skupienie zgromadziło 7 dziewcząt z różnych stron Polski. W czasie trwającego okresu Wielkiego Postu, w I sobotę miesiąca, modliliśmy się Słowem Bożym, które Kościół w swojej liturgii daje nam na tej dzień - przypowieść o Miłosiernym Ojcu z Ewangelii wg św. Łukasza. 

4 marca 2018 r. obchodziłyśmy we wspólnocie moraskiej 90. urodziny s. Anny Sołtys, obecnie najstarszej misjonarki w naszym Zgromadzeniu. Z tej wyjątkowej i radosnej okazji modliłyśmy się w sposób szczególny podczas Mszy św., którą w intencji czcigodnej Siostry sprawował ks. prof. Edward Szymanek TChr. Tego dnia przypadły również imieniny s. Kazimiery Mach, za którą Eucharystię odprawiał ks. Kapelan Stanisław.

W dniach 19 - 22 lutego, kiedy trwał II tydzień ferii zimowych w województwach wielkopolskim i małopolskim, w Morasku odbyła się II tura rekolekcji zimowych pod hasłem „Głodni Słowa”. Zebrały one 38 dziewcząt od siódmej klasy szkoły podstawowej do klas szkoły średniej, które przyjechały do Moraska m.in. z siostrami: s. Anną Kraśner, s. Agnieszką Lampasiak oraz paniami katechetkami z zielonogórskich szkół ponadpodstawowych.