Wiadomości z Polski

Drugie w tym roku spotkanie wspólnotowe, przyjęte już w naszej tradycji pod nazwą Dnia Wspólnoty, odbyło się 6 i 7 sierpnia. Podobnie jak w lipcu, w spotkaniu wzięło udział ponad 70 sióstr, w większości tych, które pozostaną w najbliższym tygodniu na rekolekcjach. Również tym razem siostry udały się najpierw na wspólny wyjazd do Lichenia, by tam zawierzyć się Matce Bożej w tym szczególnym roku obfitującym w rocznice Maryjne.

W dniach od 4 do 5 sierpnia w domu głównym Zgromadzenia odbyło się doroczne spotkanie sióstr przełożonych. Przyjechały na nie siostry odpowiedzialne za wspólnoty z kraju i z zagranicy. Temat spotkania nawiązywał do aktualnego programu pracy Misjonarek „Fascynuje mnie Chrystus Król”, a przybliżył nam go w swoich konferencjach ks. bp Andrzej Czaja, ordynariusz diecezji opolskiej, przewodniczący Komisji Nauki Wiary i Zespołu ds. Ruchów Intronizacyjnych.

W dniach 29 lipca - 2 sierpnia 2017 r. odbyły się w Morasku rekolekcje dla dziewczyn pragnących rozeznać swoje powołanie. Uczestniczyło w nich 16 dziewcząt z różnych krańców Polski. Rekolekcje poprowadził ks. Mirosław Łanoszka. W czasie rekolekcyjnych dni dziewczęta wsłuchiwały się i starały odczytać wezwanie Boże na konkretną drogę powołania, skierowany do nich w Słowie Bożym, sakramentach, osobistej modlitwie, Liturgii Godzin i różnych wydarzeniach, jakie niosły rekolekcyjne dni.