Wiadomości z Polski

1 listopada, w uroczystość Wszystkich Świętych wspólnota moraska wraz z całym Kościołem świętowała wspomnienie tych, którzy już się radują pełnią szczęścia z Chrystusem Zmartwychwstałym. W godzinach popołudniowych, jak co roku, udałyśmy się po odmówionych nieszporach procesyjnie na cmentarz, gdzie uczestniczyłyśmy wraz z innymi wiernymi we Mszy św. w intencji wszystkich naszych bliskich zmarłych.

W przeddzień uroczystości Wszystkich Świętych, 31 października w Podjuchach od samego rana niebo gościło na ziemi. A to za sprawą Spotkania ze Świętymi, które najpierw odbyło się w Katolickiej Szkole Podstawowej. Dzieci z klas 0-5 przebrały się za swoich ulubionych świętych i błogosławionych, których – po wspólnej modlitwie przed lekcjami – przedstawiały w swoich klasach.

Dnia 31 października odbył się w naszej parafii w Płotach Bal Świętych. Najpierw spotkaliśmy się z dziećmi na krótkiej modlitwie w Kościele. Następnie udaliśmy się do sali parafialnej, gdzie odbył się bal. Dzięki dobroci serca młodzieży ze szkolnego Koła Caritas sala była pięknie udekorowana, a dzieci miały zapewnione atrakcyjne zabawy i konkursy. Dziękujemy także Rodzicom i Dziadkom naszych dzieci, którzy zapewnili słodki poczęstunek dla wszystkich uczestników balu.