Wiadomości z Polski

Dziś, 28 października 2016 r. zmarła śp. Teresa Krzewina, Mama naszej siostry nowicjuszki Izabeli.

Pogrzeb śp. Teresy Krzewina, Mamy s. nowicjuszki Izabeli odbędzie się w środę 2 listopada o godz. 12.00 w Sędzinach w kościele pw. Najświętszej Maryi Panny i św. Wojciecha (kod: 64-552). O 11.30 odmawiany będzie różaniec w intencji Zmarłej.

W nocy z 21 na 22 października 2016 r. odbyło się w kaplicy Cudownego Obrazu na Jasnej Górze trzydzieste pierwsze czuwanie w intencji polskich emigrantów oraz kapłanów i sióstr, którzy wśród nich posługują. Tegoroczna modlitwa odbyła się pod hasłem zaczerpniętym z homilii Jana Pawła II wygłoszonej 17 sierpnia 2002 r. podczas poświęcenia Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach: „Bądźcie świadkami miłosierdzia”. 

W tym roku nie udało nam się wybrać wraz z parafianami na czuwanie w intencji Polonii na Jasną Górę, dlatego postanowiliśmy trwać na modlitwie w naszym Kościele parafialnym w Płotach. Nasze czuwanie rozpoczęliśmy o godz. 17.30 modlitwą różańcową, następnie uczestniczyliśmy w Eucharystii sprawowanej w intencji Polonii i jej duszpasterzy.