W przeddzień uroczystości Wszystkich Świętych, 31 października w Podjuchach od samego rana niebo gościło na ziemi. A to za sprawą Spotkania ze Świętymi, które najpierw odbyło się w Katolickiej Szkole Podstawowej. Dzieci z klas 0-5 przebrały się za swoich ulubionych świętych i błogosławionych, których – po wspólnej modlitwie przed lekcjami – przedstawiały w swoich klasach.
 
Ci, którzy o zaprezentowanych przez siebie świętych wiedzieli najwięcej, zostali uhonorowani cennymi nagrodami. Wszyscy natomiast wylosowali sobie patronów na cały rok szkolny. Spotkaniu ze Świętymi przewodziła św. Teresa od Dzieciątka Jezus, dzielnie wspierana przez wychowawców i nauczycieli KSP.
 
Natomiast wieczorem tego samego dnia spotkaliśmy się na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 12, tym razem na Balu Wszystkich Świętych. Bal rozpoczął się od modlitwy różańcowej przed obrazem Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Po odmówieniu (i odśpiewaniu) jednej części różańca rozlosowane zostały nagrody dla dzieci, które systematycznie uczestniczyły w październiku w nabożeństwach różańcowych. A potem – zabawa, zabawa i jeszcze raz zabawa.