22 października, w liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II, siostry nowicjuszki naszego Zgromadzenia przygotowały dla całej wspólnoty przedstawienie o Papieżu Polaku. Zostało ono oparte na fragmentach przemówień naszego Rodaka, które wygłosił podczas IV pielgrzymki do Ojczyzny w 1991 r., a które odnosiły się do Dziesięciu Przykazań Bożych.

„10 Prostych Słów” było okazją do przypomnienia sobie przesłania Papieża na temat Dekalogu, ale także do bezpośredniego powiązania ich z życiem. Każde bowiem przykazanie siostry nowicjuszki poparły odegraną przez siebie sceną z codzienności.

Przedstawienie nabrało dla nas tym bardziej wyjątkowego wymiaru, gdyż w tym roku po raz pierwszy obchodziłyśmy wspomnienie św. Jana Pawła II jako Patrona naszego Zgromadzenia, po tym jak oficjalnie zatwierdziła to Stolica Apostolska. Konstytucje Sióstr Misjonarek mówią odtąd: „Święty Jan Paweł II ukazuje nam, jak mamy słowem i przykładem życia nieść ludziom Boga oraz ukazywać piękno i bogactwo wartości wyniesionych z Ojczyzny. Uczymy się od Niego troski o zbawienie synów i córek polskiego narodu.” (p. 53)

Galeria zdjęć